Přednášející

Harmonogram:
Pátek /29. 3. 2019 Expediční klubovna Brno
18:00-19:15 Boris Vanka – Kavkazem za pakatel
19:40-22:00 LowCost Travel:Jak projet Evropu za pár kaček?
 
Sobota /30. 3. 2019 Brněnská Káznice
12:00-13:30 Vladimír Váchal – Írán
14:00-15:30 Pavel Svoboda – Napříč Jižní Amerikou
16:00-17:30 Hana Machalová – Návod na chytré cestování
18:00-19:30 Tomík na cestách – Tuktukem Z Bangkoku Domů
20:00-21:30 Honza Macháček – Indie s Lada Svetom a Cestolet.cz
+Afterparty v Expediční klubovně
 
Neděle /31. 3. 2019 Brněnská Káznice
12:00-13:00 Kravaťáci (Tomáš Knot a Petr Vacek) – Nedělej z cestování velblouda, aneb jak žít naplno i doma!
13:10-14:20 TlelkaMadventure (SK) – 25 šialených cesto zážitkov, ktoré mi zmenili život.
14:30-16:00 Vladimír Váchal – Severní Korea
16:10-17:40 Monika Benešová – 4200 km sama pěšky z Mexika do Kanady
18:00-19:20 LADA Svetom (SK) – Juhovýchodní Ázie
19:40-21:00 Slávek Král – Afrika jinak, autostopem

Monika Benešová – 4200 km sama pěšky z Mexika do Kanady

Více než 4 200 km sama americkou divočinou.
Příběh holky z Vysočiny, která zdolala jednu z nejtěžších pěších tras.

Na Pacifickou hřebenovku se ročně vydá několik tisíc lidí, ale dokončí ji jen asi desetina z nich. Monika patří mezi ně. A to byla ještě před nedávnem bledou pacientkou v nemocnici s vážnými zdravotními potížemi a psychickými problémy. Přesto se rozhodla změnit život a splnit si sen – projít pěšky celou Ameriku. Postavila se nemoci, poušti, omrzlinám, medvědům i pumám, které potkávala, když putovala sama divočinou. Pacifická hřebenovka ji tvrdě zkoušela. Naučila ji ale nevzdávat se.

Na konci ledna vychází Moniky první knížka.

Tomík na cestách – Tuktukem Z Bangkoku Domů

Tomáš Vejmola alias Tomík na cestách se vydal na další neskutečnou cestu. Tentokrát s tuktukem z Bangkoku domů. Tuktuk je thajská tříkolka, kterou si Tomík pořídil v Thajsku a bez jakýchkoli zkušenosti se úplně sám vydal s tímto 35 let starým vozem přes půl světa. Projel tak 13000 km přes Thajsko, Myanmar, Indii, Nepál, Írán, Turecko, Bulharsko… až jej přesně do roka a do dne dotlačil do České republiky. O tom, že to jde, když se chce, jak zvládnou těžké situace nebo jaký to je být sám jeden rok na dobrodružné cestě a mnoho barvitých historek plných neskutečných situacích, nabídek k sňatku, útěků před slonem, příšerných indů ale i nádherného Íránu vám Tomík s humorem a jistou nadsázkou mile rád poví za doprovodu fotografií, hudby a videí promítaných na plátně. Rozhovor pro DVTV: https://video.aktualne.cz/dvtv/tomik-na-cestach-z-thajska-na-moravu-jsem-jel-rok-muj-tuk-tu

Slávek Král Afrika jinak,zažijte Afriku, jak jí neznáte !!

Slávek Král není žádný cestovatelský začátečník, udělal dvě cesty kolem světa stopem a na každém obydleném kontinentu strávil minimálně půl roku. A aby se nenechal jakožto spolupořadatel LowCost Race zahanbit výzvami, co sám navrhoval účastníkům, zkouší si je na vlastní kůži v Africe:
Jak si stopnout letadlo, loď, policejní auto, koně nebo pašeráky drog? Jaké to je, když vás obklíčí 200 slonů v safari? Jak náročné může být objet Mauritius na kole? Jak přespat u kolemjdoucích Masajů? Jak se dostat na místní svatbu? Jak do televize? Jak překonat malárii? Co dělat ve slamu? Jak se dostat na školní divadelní festival? Jak přemluvit děcka, aby válely sudy a zpívaly u toho českou hymnu? Jak vypadá dovolená cestovatele?
Dobrovolničení na 7mi různých místech, výbuch blesku, bungee jumping, řízení trajektu i kamionu a brutal lowcost cestování za účelem poznání místních kultur zažiješ při video-přednášce, která tě namotivuje vyjet TEĎ HNED a poznat Svět. Půl roku stopování, dobrovolničení a kempování po 14ti zemích Afriky. Slávek prostě cestuje jinak a jeho neskutečné příběhy tě rozhodně dostanou 😉

www.slavekkral.cz

Hana Machalová – Návod na chytré cestování

Hana Machalová boří mýty o tom, že cestování je drahé, časově náročné a nebezpečné. Vede populární přednášky zaměřené na levné cestování lidí s běžným zaměstnáním a příjmem. Dodává kuráž všem, kterým brání různé životní překážky v plnění jejich cestovatelských snů. Na stránkách www.facebook.com/snadnodosveta inspiruje svými cestami tisíce sledujících. Přesvědčí vás, že svět je tu pro všechny bez rozdílu. Bude Vám optimistickým rádcem a ohromnou motivací své cesty už dál neodkládat a vyrazit.

LADA Svetom /SK/ – Juhovýchodní Ázie

Preslávili sa tým, že si na prvej väčšej expedícii nechali v Iráne ukradnúť auto aj so všetkým, čo v ňom momentálne bolo. Na druhej expedícii im síce nič neukradli, ale auto ostalo v Libérii a domov museli letieť. Ich schopnosti by chcel mať nejeden motonomád. Dvojmesačná cesta na dvoch Ladách do juhovýchodnej Ázie bola dosiaľ najkolosálnejšia výprava projektu LADA Svetom aj preto, že cestou zničili veľmi veľa kolies. Brutálne kazašské horúčavy, najlepší šašlík na svete v Uzbekistane, závod s časom na neexistujúcej tadžickej ceste, či pokorenie výškového rekordu a dosiahnutie 4600 metrov nad morom…ťahaním 30 ročného auta na lane. Ako dostatočne zabojovať s čínskou byrokraciou a koľko vody dokáže v indickej monzúnovej oblasti napršať do Vasiľa s vybitým sklom – mielen na tieto životne dôležité otázky odpovedia chalani z LADA Svetom.

Pavel Svoboda Photography – Napříč Jižní Amerikou  Best of ze sedmiměsíční cesty Napříč Jižní Amerikou v živelném podání fotografa Pavla Svobody.

Dva lidé, dva batohy, pět zemí a sedm měsíců dobrodružství. Splnění cestovatelského snu.
Svérázné historky a videa z velké cesty po Ekvádoru, Peru, Bolívii, Argentině a Chile! Jaké to je vyrazit na půlroční cestu? Jaké jsou nejlepší treky v Andách? Jak chutnají živé housenky v pralese a jak dopadl večírek na ambasádě? 🙂

Vladimír Váchal – Severní Korea a Irán
Vláďa je expert na Irán, mluví plyně persky a v druhé přednášce se s ním podíváme do Severní Korei

KLDR Totalitní neznámo. Přednáška o Severní Korei, tedy o zemi, kterou zná každý, přesto se do ní vydává jen zlomek cestovatelů. Jak to vypadá v KLDR okem plzeňského cestovatele Vladimíra Váchala, si můžete přijít poslechnout na jeho přednášku, která nás povede trasou jeho týdenní cesty. Na další pobyt se mu nepodařilo získat oprávnění. Co všechno viděl nebo spíš mu bylo ukázáno, můžete shlédnout na spoustě fotografií, které pořídil v květnu roku 2016. Z této netradiční cesty sebou přivezl také mnoho zajímavých věcí, které budete mít možnost zakoupit a prohlédnout si po skončení přednášky. Vydejte se do země, kde se zastavil čas a vše je podřizováno přísnému řádu. Pojďte se podívat na podobu dnešní KLDR.

Írán není arabská země, jsou to Peršané! Když se řekne Írán, většina lidí dostane strach. Když se řekne Persie, většina lidí se zasní a místo strachu si vybaví koberce… Pojďte s námi navštívit Írán, zemi, která je klenotem Blízkého východu. Poznejte až neuvěřitelnou pohostinnost místních obyvatel. Írán není arabská země, jsou to Peršané!

LowCost Travel: Jak projet Evropu za pár kaček! Věříš, že i s pár korunami v kapse se dá procestovat kus světa a užít si pořádnou jízdu?

My ano, a proto už pátým rokem pořádáme závod LowCost Race. Tam účastníci dokazují, že s pár korunami v kapse je cestování o to větší dobrodružství.
❗ Seminář LowCost Travel komplet v novém ❗
Za minulý rok jsme nastřádali nejčastější dotazy účastníků seminářů a o tyto informace letošní semináře obohatíme. Těšit se můžete i na spoustu videí. Dozvíš se spoustu tipů, jak si užít cesty a přitom nechat své prasátko žít. O svoje vychytávky se tentokrát po své druhé cestě kolem světa a Africe stopem podělí Slavek Kral,, Miky Škoda – zakladatel závodu LowCost Race i Jan Macháček – zakladatel serveru Cestolet.cz. Našlapaná přednáška, 3 speakři a neskutečně moc tipů jak při cestování neutrácet, ale užívat si to o dost víc. Nezapomeň před akcí sledovat www.facebook.com/lowcostracecom, kde se dozvíš novinky o závodu a lowcostovém cestování.

Harmonogram:
– LowCost princip: jak férově zaplatit a přitom neutratit ani korunu
– Všeobecné informace: jak na letenky, očkování, pojištění, co si sbalit sebou, na co nezapomenout, důležité aplikace
– Jak si na cestách vydělat a objet svět jako Král
– Jak se dorozumět tam, kde ti nikdo nerozumí
– Začni hned teď!

Honza Macháček Indie nebo zakladatel serveru Cestolet.cz

Jak cestovat po Indii a nezbláznit se Před třemi roky se Honza vypravil do Indie. Změnil si tím život. Začal pak víc cestovat, přednášet, tisknout na 3d tiskárně a hlavně, díky cestě do Indie založil web Cestolet.cz Prostě mu před cestou do Indie chyběl kvalitní zdroj informací, tak se rozhodl ho s dvěma kamarády vybudovat. Do Indie se letos znovu vrátil, tentokrát bágl na zádech vyměnil za indického Žigulíka a společně s klukama z projektu Lada Svetom objel půlku Indie. V Kašmíru dotáhli Žigulíka až do 5400 metrů nad mořem, potkali se s Trabanty Dana Přibáně, byli svědky rituálního spalování lidských ostatků ve Váránasí,… No prostě toho bylo hodně. S Honzou se mrkneme na specifika cestování po Indii. Dá vám rady, jak se nenechat zbytečně napálit, kam vyrazit, jak se nejrychleji naučit hindy, co si kde dát k jídlu a co ne a mnohem, čeho si všímat a proč mají v Indii špinavé autobusy,… a hlavně poradí, jak se nezbláznit. V Indii to jde velmi snadno.
FB: Cestolet IG: Vo.cas.ontheway
Live cestopis z cesty Ladou po Indii: www.cestolet.cz/cestopis/roadtrip-po-indii-s-lada-svetom-live/
Cestovatelský profil: https://www.cestolet.cz/cestovatel/janmachacek/

TlelkaMadventure /SK/ 25 šialených cesto zážitkov, ktoré mi zmenili život.

Baví ma žiť bláznivý život. Cestovať bez akéhokoľvek plánu, organizovania a zažívať pritom divoké zážitky. Takéto cestovanie často prináša nezvyčajné , šialené okamihy. Práve o nich Vám skúsim aj porozprávať na tejto prednáške. Môžete sa tešiť na 20 neobyčajných zážitkov. Od Južnej Ameriky, cez vysoké hory Álp, Kaukazu a Pamíru až po divokú a nespútanú Kamčatku. Bude to šialené, ako celý môj život … Mišo je jen Bláznivý Kysučan, který cestuje totální punk.

Corey the travel dog 

border kolie co v 5ti měsících stihla projet 17 zemí Evropy

Boris Vanka – Kavkazem za pakatel

Přemýšleli jste někdy o stopování mimo Evropu, ale báli jste se to zkusit? Chtěli byste poznat odlišnou kulturu a být pozitivně překvapeni z pohostinnosti místních? Máte rádi alkohol? Pak se neváhejte vydat do zemí Kavkazu, konkrétně Gruzie a Arménie. Více o nich se vám v páteční přednášce pokusí přiblížit účastník posledního ročníku LowCost Race a nadšený stopař Boris Vanka.

Kravaťáci (Tomáš Knot a Petr Oliver Vacek) – Nedělej z cestování velblouda, aneb jak žít naplno i doma!

Jak si nastavit mindset, abychom nehledali problémy ale způsoby?Jak pracovat se svoji komfortní zónou, abychom si troufli na větší výzvy? Co dělat pro to, abychom byli spokojenější každý den a nejen při cestování? Těšíme se, až se s vámi podělíme o to, co nám pomáhá si osobní i pracovní život užít více naplno. Přednáší Kravaťáci, Petr Oliver Vacek a Tomáš Knot se účastnili letošního LowCost Race, kde se se umístili na druhém místě ze 150 týmu. Petr vede obchod ve společnosti GrowJOB Institute a přednáší o prokrastinaci. Tomáš moderuje vlastní talkshow a přednáší o osobním rozvoji a byznysu.

 

Předprodej akce