Přednášející

LowCost Travel: Jak projet Evropu za pár kaček!
Věříš, že i s pár korunami v kapse se dá procestovat kus světa a užít si pořádnou jízdu?

My ano, a proto už pátým rokem pořádáme závod LowCost Race. Tam účastníci dokazují, že s pár korunami v kapse je cestování o to větší dobrodružství.

❗ Seminář LowCost Travel komplet v novém ❗
Za minulý rok jsme nastřádali nejčastější dotazy účastníků seminářů a o tyto informace letošní semináře obohatíme. Těšit se můžete i na spoustu videí.

Dozvíš se spoustu tipů, jak si užít cesty a přitom nechat své prasátko žít. O svoje vychytávky se tentokrát po své druhé cestě kolem světa a Africe stopem podělí Slavek Kral,, Miky Škoda – zakladatel závodu LowCost Race, Vojta Konečný – reportér i Jan Macháček – zakladatel serveru Cestolet.cz.

Našlapaná přednáška, 4 speakři a neskutečně moc tipů jak při cestování neutrácet, ale užívat si to o dost víc.

Nezapomeň před akcí sledovat www.facebook.com/lowcostracecom, kde se dozvíš novinky o závodu a lowcostovém cestování.

Harmonogram:
LowCost princip: jak férově zaplatit a přitom neutratit ani korunu
Všeobecné informace: jak na letenky, očkování, pojištění, co si sbalit sebou, na co nezapomenout, důležité aplikace
Jak si na cestách vydělat a objet svět jako Král
Jak se dorozumět tam, kde ti nikdo nerozumí
Začni hned teď!

Slávek Král
Afrika jinak – zažijte Afriku, jak jí neznáte !!
Poprvé v Plzni !!

Slavek Kral není žádný cestovatelský začátečník, udělal dvě cesty kolem světa stopem a na každém kontinentu strávil minimálně půl roku.

A aby se nenechal jakožto spolupořadatel LowCost Race zahanbit výzvami, co sám navrhoval účastníkům, zkouší si je na vlastní kůži v Africe:
Jak si stopnout letadlo, loď, policejní auto, koně nebo pašeráky drog? Jaké to je, když vás obklíčí 200 slonů v safari? Jak náročné může být objet Mauritius na kole? Jak přespat u kolemjdoucích Masajů? Jak se dostat na místní svatbu? Jak do televize? Jak překonat malárii? Co dělat ve slamu? Jak se dostat na školní divadelní festival? Jak přemluvit děcka, aby válely sudy a zpívaly u toho českou hymnu? Jak vypadá dovolená cestovatele?

Dobrovolničení na 7mi různých místech, výbuch blesku, bungee jumping, řízení trajektu i kamionu a brutal lowcost cestování za účelem poznání místních kultur zažiješ při video-přednášce, která tě namotivuje vyjet TEĎ HNED a poznat Svět.
Půl roku stopování, dobrovolničení a kempování po 14ti zemích Afriky. Slávek prostě cestuje jinak a jeho neskutečné příběhy tě rozhodně dostanou 😉

Blog:
www.facebook.com/slavektravelblog
www.slavekkral.cz

Matěj Balga: I, Cycleast
Speciální přednáška pouze pro náš festival !!

Matěj představí svojí knihu „Saudade: Na kole a v kajaku kolem světa

Na začátku byla jedna dívka, zlomené srdce, vážná nemoc a kolo z bazaru. Psal se říjen 2014, když jsem vybral osm set dolarů a vydal se hledat ztracenou lásku a léčit své rány tam, kde ožívají romány Jacka Kerouaca a dny začínají dříve.

Hedvábnou stezkou jsem projel Evropou a Asií,
pracoval v čínském baru,
projel pod polární září Aljašky a Yukonu,
stal se bezdomovcem v San Franciscu,
vyzval neprostupnou džungli Darién,
na nafukovacím člunu přeplul Karibské moře z Panamy do Kolumbie,
ztroskotal a přišel o všechno,
abych začal zase znovu a proplul Amazonskou džunglí od Pacifiku až k Atlantiku
a nakonec projel Saharou až zpět k břehům Evropy.

To je moje tříletá filosofická cesta nejen kolem světa, ale především do nitra mojí duše za poetikou a smyslem života.

www.facebook.com/icycleast/
www.icycleast.cz

Vladimír Váchal – Severní Korea a Irán
S Vláďa je expert na Irán, mluví plyně persky a v druhé přednášce se s ním podíváme do Severní Korei

KLDR Totalitní neznámo.
Přednáška o Severní Korei, tedy o zemi, kterou zná každý, přesto se do ní vydává jen zlomek cestovatelů. Jak to vypadá v KLDR okem plzeňského cestovatele Vladimíra Váchala, si můžete přijít poslechnout na jeho přednášku, která nás povede trasou jeho týdenní cesty. Na další pobyt se mu nepodařilo získat oprávnění. Co všechno viděl nebo spíš mu bylo ukázáno, můžete shlédnout na spoustě fotografií, které pořídil v květnu roku 2016. Z této netradiční cesty sebou přivezl také mnoho zajímavých věcí, které budete mít možnost zakoupit a prohlédnout si po skončení přednášky. Vydejte se do země, kde se zastavil čas a vše je podřizováno přísnému řádu. Pojďte se podívat na podobu dnešní KLDR.

Írán není arabská země, jsou to Peršané!
Když se řekne Írán, většina lidí dostane strach. Když se řekne Persie, většina lidí se zasní a místo strachu si vybaví koberce… Pojďte s námi navštívit Írán, zemi, která je klenotem Blízkého východu. Poznejte až neuvěřitelnou pohostinnost místních obyvatel. Írán není arabská země, jsou to Peršané!

Miky Škoda – Můžeš (po)dělat cokoli!
Prázdných slov o instantním úspěchu a štěstí je na světě fůra. Udělej změnu a stav se na Mikyho přednášku, která tě nakopne, rozesměje a občas zamrazí. Zároveň ale stojí pevně nohama na zemi.

Máš pocit, že světu dovedeš něco předat, ale pořád se nic neděje? Bojíš se, že tvoje sny a vize skončí na hřbitově? Je čas s tím něco udělat. První zastávkou může být právě Mikyho talk s nakažlivým nadhledem a skoro dětskou naivitou při vyprávění příběhů z cestování, horolezectví, podnikání i neuvěřitelných zážitků účastníků LowCost Race.

Na příkladech z vlastního života i na příbězích účastníků LowCost Race ukazuje, co všechno je možné překonat, jak umět rozpoznat a přijímat výzvy v životě a jak se s klidem v duši připravit na to, že se může cokoliv zvrtnout. Podělí se o prožitky na hranici života a průšvihu při cestování a horolezectví i zkušenosti z punkových podnikatelských začátků během studia 2 vysokých škol.

Na jaké příběhy a faily se například můžeš těšit?
– setkání s medvědem v divočině
– zadlužení při podnikání
– přežití vichřice na Moct Blancu
– došlý kyslík při potápění

Miky je podnikatel, cestovatel a zakladatel závodu LowCost Race, kde už 4 roky spolu s týmem navádí účastníky k překonání na první pohled nesplnitelných výzev po celé Evropě. Oproti původnímu plánu žít na cestách se nakonec rozhodl zakotvit v ČR, aby tu svými projekty pěstoval víru ve vlastní schopnosti a v dobré úmysly ostatních jako nejdůležitější kolektivní vlastnost, která podle něj Čechům chybí.

www.mikyskoda.cz

Honza Macháček
Účastník závodu LowCost Race, spolucestovatel se slovenskými braťi „Lada světom“ nebo zakladatel serveru Cestolet.cz

Jak cestovat po Indii a nezbláznit se
Před třemi roky se Honza vypravil do Indie. Změnil si tím život. Začal pak víc cestovat, přednášet, tisknout na 3d tiskárně a hlavně, díky cestě do Indie založil web Cestolet.cz Prostě mu před cestou do Indie chyběl kvalitní zdroj informací, tak se rozhodl ho s dvěma kamarády vybudovat.

Do Indie se letos znovu vrátil, tentokrát bágl na zádech vyměnil za indického Žigulíka a společně s klukama z projektu Lada Svetom objel půlku Indie. V Kašmíru dotáhli Žigulíka až do 5400 metrů nad mořem, potkali se s Trabanty Dana Přibáně, byli svědky rituálního spalování lidských ostatků ve Váránasí,… No prostě toho bylo hodně.

S Honzou se mrkneme na specifika cestování po Indii. Dá vám rady, jak se nenechat zbytečně napálit, kam vyrazit, jak se nejrychleji naučit hindy, co si kde dát k jídlu a co ne a mnohem, čeho si všímat a proč mají v Indii špinavé autobusy,… a hlavně poradí, jak se nezbláznit. V Indii to jde velmi snadno.

FB: Cestolet
IG: Vo.cas.ontheway
Live cestopis z cesty Ladou po Indii:
www.cestolet.cz/cestopis/roadtrip-po-indii-s-lada-svetom-live/
Cestovatelský profil: https://www.cestolet.cz/cestovatel/janmachacek/

Jahu Řezníčková – Ginger Thunder travel blog

Vítězka Mistrovství ČR v autostopu, Švýcarského mistrovství v autostopu a dvojnásobná vítězka LowCost Race se podělí o zážitky ze stopu, prozradí, jak cestovat úplně bez peněz a ukáže, jak splnit i ty nejšílenější výzvy: stopnout si loď, vlak, letadlo, metro, jak přespat u sekuriťáků, podojit ovci, 24hodin na vše říkat ano, zasnoubit se ve stopnutém autě, vařit v Michelinské restauraci, či jak se po cestě dostat za jeden večer na dvě různé svatby. Posuňte hranice svého myšlení i vy, dorazte na přednášku a sledujte ji na jejím cestovatelském blogu ♥🦄

Jan Dohnal

Střední Amerika pohledem herpetologa, jeden z největších odborníků na jedovatý hady na světě. Honza vybudoval expozici hadů na Kypru nebo Království jedu v Plzeňské zoo. Má na svědomí několik projektů na záchranu ohrožených druhů jedovatých hadů ve Střední Americe a Íránu

Vojta Konečný
žurnalista na Vice.com, cestovatel

Corey the travel dog
https://www.instagram.com/coreytraveldog/

Doplňujeme seznam přednášejících:

Kravaťáci (Tomáš Knot a Petr Oliver Vacek) – Nedělej z cestování velblouda, aneb jak žít naplno i doma!
Denisa Dvorská – Vítězka LowCost Race 2018
Darja Black – Yeswoman aneb jak začít žít své sny….
Linda Vinci – Burning Man a život v zahraničí
Jakub Švajda a Eliška Švajdová – Jak cestovat ve dvou a nezbláznit se
Veronika Pourová a Monika Janečková – Dvě holky, dvě lodi a dvě letadla
Boris Vanka – Kavkazem za pakatel
Sofina Lisiecka a Aléx Filová – Optimista a pesimista napříč Evropou
Kristýna Dzurinová a Eduard Drengubiak – Jak (ne)plánovat, aneb do Amstru zkratkou přes Sarajevo
Žebráci na tahu – Martin Stupka a Vikina Berdey
Vendula Raiminiusová a Veronika Vaníčková